• High technology machines

    High technology machines

    Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem obrabiarek numerycznych światowego lidera branży, japońskiej firmy OKUMA.

O firmie

High Technology Machines Sp. z o.o. jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem obrabiarek CNC japońskiej firmy OKUMA. Naszą misją jest pełna obsługa firm produkcyjnych w Polsce, dlatego poza szerokim wachlarzem centr tokarskich i centr obróbkowych oferujemy naszym klientom także pomoc w zakresie wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, zapewniamy pełną obsługę serwisową maszyn, zarówno w trakcie, jak i po okresie gwarancyjnym.
 
Specjalizujemy się w kompleksowej integracji systemów automatyzacji procesów obróbki skrawaniem przy użyciu robotów/manipulatorów - manipulowanie elementami obrabianymi, paletyzacja elementów obrabianych, połączenie maszyn w jedną linię produkcyjną, manipulowanie narzędziami. Punktem wyjścia jest tutaj koncepcja stanowiska z możliwością symulacji, a efektem finalnym wdrożenie rozwiązania u klienta.

W maju 2019 roku otworzyliśmy własne Centrum Badawczo-Rozwojowe w gliwickiej dzielnicy Ostropa, gdzie na powierzchni blisko 3 tys. metrów kwadratowych znajdują się kompletnie wyposażone laboratoria i pracownie, w których nasi wykwalifikowani pracownicy przygotowują dla Państwa nowatorskie, autonomiczne, zautomatyzowane zdalnie zarządzane i ultraprecyzyjne rozwiązania obróbcze.

Inwestycja ta była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020. Koncepcja utworzenia Centrum Badawczo - Rozwojowego HTM to nasza odpowiedź na potrzeby i wymagania współczesnego klienta z branży obróbkowej. Badania są tutaj prowadzone z wykorzystaniem najnowszych technologii, przy nierozłącznym rozwoju idei Inteligentnej Fabryki i Przemysłu 4.0.